Alfa - program do zarządzania biblioteką e-booków na komputerze


Jeśli masz dużo e-booków, przyda się program do zarządzania nimi, na przykład Alfa Ebooks Manager. Jest dostępny w języku polskim i ma prosty i piękny interfejs.

program dla biblioteki e-booków

Jeśli po prostu czytasz i zbierasz książki o sztuce, ten program pomoże Ci uzyskać wizualną reprezentację Twojej biblioteki. Zobaczysz, które książki już przeczytałeś, zapamiętasz swoje wrażenia, a także będziesz mógł łatwiej wybrać następną książkę do przeczytania. Możesz przeglądać swoje książki według ulubionego autora, gatunku, tworzyć oceny książek. Ponadto z pewnością przypadną Ci do gustu trójwymiarowe modele książek, które sprawią, że poczujesz się jakbyś trzymał w dłoniach prawdziwą papierową książkę.

Jeśli jesteś uczniem, nauczycielem, naukowcem, programistą i na co dzień pracujesz z dużą ilością książek, po prostu potrzebujesz takiego programu, aby szybko znaleźć odpowiednią książkę, skopiować z niej informacje wraz z linkiem do książki i autora.

Tworzenie biblioteki elektronicznej na komputerze

Za pomocą programu Alfa Ebooks Manager stworzenie elektronicznej biblioteki jest bardzo proste. Zajmuje to tylko kilka minut.

Po prostu określasz katalog, w którym przechowywane są pliki Twojej książki, Alfa skanuje pliki i wyodrębnia z nich okładki i metadane (autor, wydawca, rok publikacji, gatunek...). Wszystkie te informacje są przechowywane w bazie danych.

Jeśli masz bibliotekę książek papierowych, możesz użyć naszej aplikacji na Androida, aby zeskanować kod ISBN na okładce książki, aby zdigitalizować książki.

Wszystkie brakujące informacje można szybko pobrać z Internetu – z serwisów książkowych, takich jak Lubimyczytac.pl czy Google Books.

Czytanie e-booków

Alfa Ebooks Manager zawiera wbudowany czytnik e-booków, dzięki czemu możesz szybko otworzyć książkę, znaleźć i skopiować potrzebny tekst. Jest to bardzo wygodne dla tych użytkowników, którzy pracują z książkami naukowymi.

czytelnik książki

Jeśli czytasz beletrystykę na Kindle lub innych e-czytnikach, możesz napotkać problem polegający na tym, że czytnik nie obsługuje określonego formatu plików (FB2, Epub, PDF, MOBI). Alfa może konwertować formaty e-booków, edytować okładkę i metadane, aby książka wyglądała ładnie i poprawnie.

Zarządzanie audiobookami

Alfa Ebooks Manager dobrze obsługuje popularne formaty audiobooków (MP3, M4B). Są pięknie wyeksponowane na półce jako płyty i otwierane we wbudowanym odtwarzaczu audio. Ponadto Alfa jest w stanie pracować z książkami składającymi się z dużej liczby plików mp3.